Сенцов і Кольченко розповіли, як їх катували

Сенцов і Кольченко розповіли, як їх катувалиСенцов і Кольченко розповіли, як їх катували

У Північно-Кавказькому військовому окружному суді в Ростові-на-Дону, де триваэ засідання у справі українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка, Сенцов розповів про недовіру до суду і про те, як його катували під час слідства.

Трансляцію засідання ведуть сайт Медіазона і Радіо Свобода.

«10 травня мене затримали біля під'їзду мого будинку. Мене кинули в мікроавтобус, з мішком на голові привезли в колишню будівлю СБУ на Івана Франка. Почався дуже жорсткий допит, мене запитували, кого я знаю з активістів, хто збирався висаджувати в повітря пам'ятники. Мене почали бити ногами, руками, палицями, лежачи й сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали душити... Години через чотири вони стомилися і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це співробітники ФСБ. Вони там чекали побачити терористів і зброю, а знайшли лише мою дитину — вона була присутня під час обшуку, про що в протоколі не говориться. Знайдені гроші — це гроші моєї кінокомпанії для зйомок фільму «Носоріг», - заявив Сенцов.

Після того, як Сенцов продовжував відмовлятися обмовляти себе, йому запропонували надати свідчення на «керівництво Майдану» — «що це вони дали наказ підірвати пам'ятники і тоді отримаєш сім років, а якщо ні — зробимо тебе керівником і поїдеш на 20 років». Саме в цьому його зараз і звинувачують. На закінчення Сенцовсказав, що не відповідатиме на запитання суду або прокурора.

У свою чергу Кольченко з приводу тортур заявив наступне: «Після затримання на попередньому допиті, який не був занесений у протокол, мене били по обличчю і корпусу. Вже пізніше, коли я давав свідчення, там був адвокат за призначенням. Свідчення я не підтверджую — адвокат мене тоді ввів в оману відносно статей, за якими мене звинувачували. Я про насильство не заявляв, тому що коли я дізнався, які заходи застосовувалися до Олега, я визнав мій тиск незначним і не вартим того, аби заявляти про це».

Кольченко зізнався в тому, що підпалив двері офісу Партії регіонів і пояснив, що зробив це на знак протесту, оскільки функціонери цієї партії сприяли окупації Криму Росією.

Нагадаємо, російський «Меморіал» визнав Сенцова і Кольченка політв'язнями.

Раніше свідок у їх справі Геннадій Афанасьєв також заявив про застосовані до нього тортури. Адвокат Афанасьєва Олександр Попков передав цю розповідь: «Він був у наручниках, били рукавичками, били жорстко. В нього залишалися після цього побої на грудях і животі, які, на жаль, не були зафіксовані. Також били по голові рукавичками, щоб не залишалося слідів. Йому наділи протигаз і стали затискати шланг... Також його катували електричним струмом... Він був змушений погодитися, не витримав тортур».

Після того, як Афанасьєв заявив, що обмовив Сенцова й Кольченка, не витримавши тортур, на нього знову тиснули - щоб він заявив, що це адвокати намовили його розповісти про тортури.

Джерело:Укрінформскачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим