Як рідновіри на Мавринському майдані свято Ярили відзначали

Україна – держава багатоконфесійна, в ній співіснують багато релігій. Є навіть такі, про котрі широкому загалу майже нічого не відомо. Але це не заважає таким конфесіям існувати та проводити свої релігійні ритуали.

От і у суботу, 23 квітня, на знаменитому Мавринському майдані біля села Межиріч зібрались рідновіри Дніпропетровської та Харківської областей. Зібрались на свято Ярили, приїхали мікроавтобусами та легковиками. Освячували їжу, славили предків, правили славу своїм богам.

Цікаво, що ці люди зовсім не вважають себе язичниками.


На святі Ярили був присутній і директор Межиріцького краєзнавчого музею Віктор Петрушенко. До речі, саме він, як директор, відповідає за збереження майдану та за порядок на його території. Восени минулого року невідомі вандали осквернили пам’ятний знак, встановлений на майдані українськими козаками. Директор купив фарбу та власноруч зафарбував непристойні написи.

 

Як бачимо, Мавринський майдан притягує до себе багатьох українців. Можливо тому, що досі невідомо, з якою ціллю його побудували наші предки багато століть тому.

 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим