Напередодні 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи

26-го квітня виповнюється 31 річниця з дня самої страшної техногенної катастрофи в історії людства – Чорнобильської трагедії. Саме 26 квітня 1986 року після вибуху четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції, в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Реактор було повністю зруйновано, радіоактивний викид по потужності дорівнював 300 Хіросімам. В ліквідації наслідків аварії брали участь понад 600 тисяч людей. Серед них – багато павлоградців.

 

Сьогодні в Павлоградській бібліотеці сімейного читання №3 відбулась зустріч активістів Західнодонбаської громадської організації «Союз Чорнобиль України» зі студентами міського коледжу Національної гірничої академії, яку організувала провідний бібліотекар цього закладу Людмила Гудаченко.

Була презентована книга «Загартований вогнем», яка розповідає про подвиг пожежного, ліквідатора аварії на ЧАЄС Анатолія Смагу. Він – єдиний пожежний регіону, у мирний час нагороджений бойовим орденом Червоної зірки. Єдиний пожежний Павлограда, який тричі побував на ліквідації наслідків тієї страшної аварії.


Про подвиг Анатолія Смаги ми розповідали неодноразово. Нагадаємо тільки, що 4 квітня цього року на пленарному засіданні Павлоградської міської ради депутати надали йому звання «Почесний громадянин Павлограда», одноголосно проголосувавши «за». Анатолій Смага дійсно гідний цього високого звання.

 

Мова на зустрічі зі студентами йшла не тільки про подвиг пожежного, який у 1985 році під час вибухів на Павлоградському хімічному заводі буквально врятував наше місто від масштабної катастрофи: якби не відчайдушний вчинок Анатолія Смаги, на місці Павлограда могла би бути одна глибока воронка. Розмовляли також про саму Чорнобильську трагедію, про вплив радіації на людину. Павлоградським чорнобильцям, які безпосередньо приймали участь у ліквідації наслідків катастрофи, було що розповісти. «Головне – не повторюйте наших помилок», - підвів підсумок зустрічі голова Західнодонбаської ГО «Союз Чорнобиль України» Володимир Анікеєв.

 

Сьогодні регіональна організація чорнобильців відроджується. Ця зустріч зі студентами коледжу – не єдина. Напередодні річниці трагедії чорнобильці Павлограда планують провести багато різних заходів, головна мета яких – нагадати мешканцям міста про Чорнобильську трагедію та зробити все можливе, щоб в історії людства подібна катастрофа ніколи не повторилась. 

 


 Напередодні 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим