Павлоградські волонтери в зоні АТО. Частина ІІ

В попередньому сюжеті ми розповідали про поїздку волонтерів з нашого міста до зони проведення антитерористичної операції. Нагадаємо, мова йшла про Велику Новоселку, де павлоградці відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Волонтери привезли до центру одяг, медикаменти, продукти харчування, солодощі та подарунки. Разом з дітьми посадили дерева, які спеціально для цього були доставлені з Павлограда.


Наступним пунктом нашої поїздки було місто Мар’їнка. З часу початку війни це місто у всіх на вустах, бо постійно потерпає від обстрілів ворога. До окупантів звідси всього декілька сотень метрів. Зараз ви бачите копер шахти. Це вже – територія самопроголошеної ДНР. 

 

Місто пусте. Люди майже не ходять по вулицях, бо у будь який час може початись черговий обстріл. І тоді мешканці Мар’їнки ховаються у підвалах. У місті – багато зруйнованих будинків. В багатьох вибиті вікна та шибки. На дверях та стінах можна побачити сліди від осколків та куль.

 

Це – колишнє приміщення райвідділу Мар’їнки. Цей районний відділ міліції чи не єдиний в Україні, що прийняв нерівний бій з сепаратистами. Багато міліціонерів під час того бою загинуло. На фасаді написано «Міни». Не виключено, що в зруйнованому приміщенні райвідділу міліції ще й досі знаходяться нерозірвані снаряди та гранати. 

 

До Мар’їнки ми приїхали у середу, 15 березня. На місці нам повідомили, що, на диво, тут вже другий день не чути пострілів та «сепари» не гатять з важкої зброї. Але все може змінитись у будь яку хвилину. 

 

Павлоградці розвантажили більш ніж тонну гуманітарної допомоги. З собою привезли посилки від «Червоного хреста». Також павлоградці передали засоби особистої гігієни, в яких мешканці Мар’їнки мають певну потребу.


Звичайно, павлоградці не могли не зустрітись з керівником військово-цивільної адміністрації Мар’їнки Олександром Теслею. Полковник, який очолює адміністрацію міста, багато років прожив у Павлограді. У нас було декілька питань: чим військово-цивільна адміністрація відрізняється від звичайної мерії, як ідуть справи з обстрілами та з якими питаннями до нього, як керівника, звертаються мешканці Мар’їнки.


Зустріч павлоградських волонтерів з Олександром Теслею була дуже плідною. На протязі року існує програма «Павлоград і Мар’їнка - разом». В рамках цієї програми вже реалізовано декілька проектів. Наступний – приїзд дітей з Мар’їнки до Павлограда на декілька днів. Діти познайомляться з нашим містом, з його історією і культурною спадщиною та просто відпочинуть від постійних гарматних вибухів. Цей проект проходить під патронатом голови міста Павлограда Анатолія Вершини, планується приїзд 30 дітей в кінці березня цього року.


Наприкінці павлоградські волонтери відвідали наших воїнів безпосередньо на передовий, передавши їм продукти, обереги та малюнки з побажаннями скорішої перемоги від школярів Павлограда. Знімати тут було заборонено, бо ми були безпосередньо на лінії зіткнення.

 

Повторимось – це лише перші передачі про волонтерів Павлограда. Будуть й наступні. Слідкуйте за новинами Незалежного Павлоградського телебачення. 

 


 Павлоградські волонтери в зоні АТО. Частина ІІ 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим