3 серпня 1990 року, на могилі Івана Сірка

3 серпня 1990 року на нікопольщині, в краю козацької слави, де похований козацький отаман Іван Сірко, зібрались десятки тисяч українських патріотів, щоб нагадати собі і всьому українському суспільству, що прагнення до волі, до незалежності ще живе в їх серцях. Нагадаємо, що то були часи, коли Україна ще була в складі СРСР, а над державними установами ще майоріли червоно-сині радянські прапори.

 

Міський будинок культури, звичайно, не міг вмістити всіх охочих побувати на офіційній частині, де виступали знані видатні патріоти: Іван Драч, Дмитро Павличко та інші. Ми покажемо вам уривки з їх виступів. Ви почуєте козацькі пісні.

 

Наступного дня, 4 серпня, вся маса людей, які приїхали на нікопольщину, перемістилась до могили Івана Сірка і вже там продовжила патріотичні спілкування. Виник конфлікт з приводу того, що напередодні місцеве комуністичне керівництво (не забувайте, що тоді був ще СРСР) вилучило з могили Івана Сірка череп і відправило його до Москви в майстерню Герасимова для відтворення обличчя отамана.

Череп Москва поверне тільки через 10 років. Його долучення до могили Івана Сірка відбудеться 24 серпня 2000 року (ми потім покажемо вам цей відеоматеріал).


А тепер про події в палаці культури… 

 


 3 серпня 1990 року, на могилі Івана Сірка 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим