Суд залишив павлоградських активістів за гратами. Адвокати кажуть, що це - цирк

Бердянськ. Курортне містечко, розташоване на березі Азовського моря. Досить комфортне та зручне місце для проживання і відпочинку. Але комфортно тут почувають себе далеко не всі. Вже майже 6 місяців в бердянському ізоляторі тимчасового тримання під вартою знаходяться павлоградські активісти з військово-патріотичного об’єднання «Хорт». 


Нагадаємо суть справи. Об’єднання «Хорт» було створено в липні минулого року, до нього увійшли воїни АТО, волонтери, громадські активісти та просто небайдужі громадяни. В статуті військово-патріотичного об’єднання є окремий пункт про запобігання правопорушень в тісній взаємодії з правоохоронними органами. Саме це і намагались зробити активісти «Хорту», за що і опинились за гратами. 

Повернімось до самого початку історії. До об’єднання «Хорт» звернувся житель Запоріжжя з інформацією про те, що в Бердянську діє злочинна група, яка перебиває номери та підробляє технічні паспорти перегнаних з закордону автомобілів. Після чого з підробленими документами автівки вже продаються в Україні. Мова йшла про т.з. «авто-двійники». Оскільки, на думку громадянина, в злочинній схемі задіяні і правоохоронні органи, він не став звертатись до місцевої поліції і надав цю інформацію до об’єднання «Хорт». Далі події, за словами адвокатів підозрюваних та активістів «Хорту», розгортались таким чином: організація провела збори, на яких прийняла рішення зробити оперативну закупку автомобіля. Це рішення підкріплено відповідним протоколом зборів об’єднання «Хорт». Після чого представники організації через мережу інтернет зв’язались з продавцем. Їм запропонували придбати Volkswagen Touareg за ціною, яка була значно нижча за ринкову – за $8 000, хоча ціна бувших у використанні «Туарегів» починається як мінімум з $14000. 

Виїхавши на місце, активісти «Хорту» намагались перегнати автівку до Запорізького обласного відділу національної поліції, як речовий доказ. 

Активісти до Запоріжжя так і не доїхали, і передати Volkswagen Touareg як доказ скоєного злочину не встигли – їх зупинили під Бердянськом працівники місцевого ДАІ для огляду автомобіля. Тепер хлопцям «шиють» ст. 146 КК «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» та ст. 289 «Незаконне заволодіння транспортним засобом».     

Чергове, п’яте засідання суду над активістами «Хорту» тривало два дні – 11 та 12 квітня. Підтримати побратимів до зали суду приїхали не тільки активісти «Хорту», сюди прийшли і жителі Бердянська, ветерани АТО. 

Свідчення на судовому засіданні надавав і потерпілий Олександр Горпинич. У свідченнях плутався. «Туарег» начебто придбав у громадянина Болгарії. Спочатку стверджував, що авто йому перегнали з Молдови. Потім казав, що сам на автівці перетнув кордон і завіз «Туарег» до України. Прізвища продавця згадати не міг. На питання, на якій підставі вважає, що авто належить саме йому, Горпинич відповів, що має доручення на іноземній мові. Доручення написано начебто болгарською. Але болгарською мовою він не володіє, тому що саме там зазначено, йому не відомо. 

Далі – гірше. Авто повезли продавати з болгарськими номерами. Але коли через годину його зупинили працівники ДАЇ, на «Туарезі» вже були номерні знаки України. Плюс – перебиті номера на кузові. Тобто мова дійсно може йти про автомобіль-двійник, який невідомо яким чином опинився в Україні, на який були підроблені документи і який намагались продати по дешевці. І все це само по собі є злочином.  
 
На судовому засіданні свідчення давали і працівники ДАЇ, які затримали під Бердянськом хлопців. Вони повідомили, що активісти «Хорту» спротиву не чинили, з місця події зникнути не намагались, і взагалі вели себе спокійно і коректно. До речі, при первинному огляді «Туарегу» ні балаклав, ні зброї правоохоронці не знайшли. Але потерпілий стверджував, що його начебто затримали люди у масках, нанесли тілесні ушкодження та погрожували автоматами. На суді ж Олександр Гарпинич заявив, що цих підсудних бачить вперше в житті.

Отже, явних ознак злочину з боку активістів «Хорту» немає. Адвокати підсудних подали клопотання про зміну запобіжного заходу: з утримання під вартою в ізоляторі на домашній арешт. Незважаючи на всі обставини і брак доказів, суд відхилив клопотання і призначив чергове судове засідання на 6 червня. Адвокати підсудних називають це не інакше, як цирком. 

Не виключено, що ми насправді маємо справу зі злочинною схемою, яку покривали місцеві правоохоронні органи. Саме так вважали активісті «Хорту», намагаючись перегнати автомобіль подалі від Бердянська і в Запоріжжі передати його в обласне Управління національній поліції, як речовий доказ.

Адвокати вважають, що їхні підзахисні невинні і мають намір йди до кінця, відстоюючи у суді їх права та доводячи їхню невинність. 
 

 Суд залишив павлоградських активістів за гратами. Адвокати кажуть, що це - цирк 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  • Відправити сюжет друзям і знайомим